Osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2016/2017


Uczniowie ZSS w Erminowie na III Międzyszkolnym Festiwalu Tradycji Pastorałek w Żyrardowie

Dnia 7.12.2016r uczniowie naszej szkoły: Bartek Rutkowski, Patrycja Kwiatkowska i Sylwia Sylwestrzak brali udział w III Międzyszkolnym Festiwalu Tradycji Pastorałek w Żyrardowie. Za wykonanie utworów „Świeć gwiazdeczko , świeć oraz „Cicha noc nad Palestyną” dostali wyróżnienia. Do występów zostali przygotowani przezp. Jarosława Boszko i p. Kazimierę Ćwiklińską. Serdecznie gratulujemy!

Wyróżnienia w powiatowym konkursie literackim „Świat bez przemocy”

Dnia 5.12.2016 r. w Szkole Muzycznej w Sochaczewie nastąpiło uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Świat bez przemocy” . Galę uświetnił koncert Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją p. Iwony Niemyjskiej. Na powiatowy etap wysłaliśmy trzy najlepsze prace wyłonione w szkolnym konkursie. Ku naszej wielkiej radości wytypowani uczniowie : Izabela Chłystek, Sylwia Sylwestrzak i Robert Dąbrowski otrzymali wyróżnienia. Pani Katarzyna Kajak , dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, organizatora konkursu, mówiła o wysokim poziomie nadesłanych prac, podobne zdanie miał przewodniczący jury: p. Michał Gołkowski. Cieszymy się ,że znaleźliśmy się w gronie najlepszych.

Włóczykije na Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Zuchowej

19 listopada 2016r. Drużyna Nieprzetartego Szlaku ,,Włóczykije” z Zespołu Szkół w Erminowie miała możliwość po raz kolejny uczestniczyć w Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Zuchowej. Przewodnim motywem tegorocznego spotkania były piosenki żeglarskie i szanty. XXIV Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków. Na scenie Centrum Kultury w Chodakowie harcerze i zuchy z terenu Sochaczewa i okolic zaprezentowali utwory z prawdziwie artystycznym rozmachem przybliżając przygody żeglarzy na dalekich morzach i oceanach. Nasza drużyna zaśpiewała z werwą ,,Hej, me Bałtyckie Morze” i ,,Dalej,wesoło”. Na zakończenie komendant Hufca ZHP Sochaczew hm. Krzysztof Wasilewskiwręczył każdej drużynie pamiątkowy dyplom i statuetkę. Organizowany festiwal jest dla nas zawsze doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji z innymi drużynami. Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy odpowiedzialnym za przedsięwzięcie: 1 Drużynie Harcerskiej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie i harcerzom z 21 Drużyny Wędrowniczej.


ROK SZKOLNY 2015/2016


XXIV Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków

W sobotę 4 czerwca na terenie Jednostki Wojskowej w Bielicach odbyły się XXIV Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków. W ramach imprezy zorganizowany został memoriał Romana Kaczmarka – bieg na 200m. Szkołę reprezentowała trójka naszych uczniów. Wszyscy wykazali ogromną wolę walki, a największy sukces osiągnął Darek Lisicki, który zajął 7 miejsce. Ekipa przywiozła pamiątkowy puchar i dyplom. Zawodnicy otrzymali medale. Atmosfera zawodów była wspaniała, pogoda dopisała i wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną edycję Biegów.
X EDYCJA SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW

Weronika Grajber laureatką X Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. 8 kwietnia 2016 roku, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie odbyła się X Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Podczas uroczystej gali poznaliśmy nazwiska młodych społeczników, którzy działają na terenie powiatu sochaczewskiego. Do konkursu zgłoszone były dwie uczennice naszej szkoły: Weronika Grajber i Edyta Wlazińska. Wśród nagrodzonych laureatów znalazła się Weronika Grajber, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy wolontariusza. Edyta Wlazińska, otrzymała dyplom za udział w konkursie. Laureatem tegorocznej X Edycji Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” został Krystian Papierowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Będzie on reprezentował nasz powiat na ogólnopolskim finale konkursu w Prudniku. Symboliczny bilet na ogólnopolski finał ufundowało Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i determinacji w działaniu.I nagroda w Powiatowym Konkursie fotograficznym pd tytułem:"Boże narodzenie w Twoim obiektywie

Kolejnym sukcesem zakończył się udział  uczniów  naszej szkoły   w IV edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego pod tytułem:  „Boże Narodzenie w Twoim obiektywie”.
 Tym razem  I miejsce   w kategorii   „Różne oblicza świętego Mikołaja” zajęła   Karolina Jasińska. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się  dnia 29.01.2016 r. w ZSCKP w Sochaczewie.  Uczennica naszej szkoły  otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe.
Na konkurs przesłaliśmy  17 różnych zdjęć wykonanych przez uczniów klas przysposabiających do pracy, uczestników zajęć  Koła Fotograficznego prowadzonego przez S. Kowalczyk i R. Gomulińską.
Jury oceniało nie tylko  estetykę i jakość  dostarczonych zdjęć,  ale także  treść i pomysłowość ujęcia

Jubileuszowa FeTA w Lesznie

Nasi artyści ze Szkolnego Koła Teatralnego wzięli udział w Festiwalu Twórczości Artystycznej FeTA 2016, który odbył się 18 maja już po raz dwudziesty. Był to wspaniały jubileusz Festiwalu, którego organizatorem jest SOSW w Lesznie. W Gościńcu Julinek miało miejsce prawdziwe święto twórczości artystycznej szkolnictwa specjalnego. Z wielką radością odpowiedzieliśmy na zaproszenie organizatorów i okazało się, że równie serdecznie zostaliśmy powitani. Od wielu lat jesteśmy wiernymi uczestnikami FeTy, wystawiamy nasze spektakle co roku – przyjeżdżaliśmy na ten festiwal jeszcze w czasach, gdy odbywał się w Warszawie, w SOSW przy ul. Osowskiej. Opiekunki naszego koła, panie Renata Firlej i Iwona Głowiesa, zostały wyróżnione i uhonorowane dyplomami uznania za organizowanie edycji teatralnych Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci Niepełnosprawnych. Cieszymy się, że praca naszych uczniów i nauczycieli jest doceniana w środowisku, że to, co robimy, jest ważne nie tylko dla nas. W tym roku zaprezentowaliśmy w Lesznie nowe przedstawienie pt. „Śnieżka”. Spektakl został żywiołowo przyjęty przez publiczność, zaś jury w swej ocenie podkreśliło wartość współczesnej formy przedstawienia, duże zaangażowanie aktorów i ciekawy pomysł na scenariusz. Otrzymaliśmy wiele nagród rzeczowych, wśród których znalazł się bogaty zestaw rekwizytów i pomocy przydatnych w pracy teatru szkolnego. Bardzo dziękujemy organizatorom za miłe i gościnne przyjęcie, za hojność, poczęstunek i przede wszystkim za wyjątkową i serdeczną atmosferę, którą tworzą zawsze dla wszystkich uczestników FeTy. Aktorzy z naszego Koła Teatralnego zasłużyli na gratulacje za bardzo udany występ. Mogą być dumni ze swojego sukcesu. Wielką radość sprawiła im również niespodzianka – spotkanie z aktorką Katarzyną Glinką, możliwość zrobienia sobie pamiątkowej fotografii z gwiazdą serialu „Barwy szczęścia” oraz otrzymania zdjęcia z autografem! Serdecznie gratulujemy całej obsadzie „Śnieżki”! A byli to (w kolejności alfabetycznej): Paulina Brodowicz, Piotr Brodowicz, Mikołaj Grajek, Weronika Jaskółka, Renata Leszczyńska, Dariusz Lisicki, Natalia Pabiańczyk, Dawid Sylwestrzak, Sylwia Sylwestrzak, Ewelina Zielińska. Życzymy wielu dalszych sukcesów!


W październiku uczniowie naszej szkoły brali udział w XIII Edycji „Konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych”, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. W tegorocznej zbiórce osiągnęliśmy wynik 799 kg zebranej makulatury oraz 1327 szt. puszek. Najwyższą średnią zebranej makulatury na ucznia uzyskały klasy: oddział rewalidacyjno-wychowawczy – 90 kg/os., kl. I-III L – 46 kg/os., kl. PP1 – 17 kg/os., II GG – 13 kg/os. Najlepsze wyniki indywidualne osiągnęli: Marcin Kamiński – 360 kg oraz Ania Banaszczak – 183 kg. Najwyższą średnią zebranych puszek na ucznia uzyskały klasy: III Gu – 103 szt./os., I Gu – 76 szt./os., II Gu – 31 szt./os. Najlepszy wynik indywidualny osiągnął Łukasz Górzyński – 824 szt. puszek. Łukasz i Marcin zostali zaproszeni na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, które odbyło się 28 stycznia 2016r w sali konferencyjnej starostwa. Otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk wicestarosty Tadeusza Głuchowskiego. Zostały nam przekazane również podziękowania i nagrody książkowe dla pozostałych uczniów, którzy osiągnęli najwyższe w szkole wyniki zbiórki makulatury i puszek.
Kolejnym sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w IV edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego pod tytułem: „Boże Narodzenie w Twoim obiektywie”. Tym razem I miejsce w kategorii „Różne oblicza świętego Mikołaja” zajęła Karolina Jasińska. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się dnia 29.01.2016 r. w ZSCKP w Sochaczewie. Uczennica naszej szkoły otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe. Na konkurs przesłaliśmy 17 różnych zdjęć wykonanych przez uczniów klas przysposabiających do pracy, uczestników zajęć Koła Fotograficznego prowadzonego przez S. Kowalczyk i R. Gomulińską. Jury oceniało nie tylko estetykę i jakość dostarczonych zdjęć, ale także treść i pomysłowość ujęcia.

12.12.2015 r. w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą odbyło się uroczyste podsumowanie XXIII Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową . Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Szopka Bożonarodzeniowa z historią w tle”. W konkursie brały udział szkoły i przedszkola z całego powiatu. Nadesłano wiele bardzo ciekawych, wykonanych różnorodną techniką prac. Tematyką nawiązywały one do wydarzeń z historii Polski i świata. Spośród 82 prac z całego powiatu wybrano kilkanaście najlepszych, wśród nich znalazła się też szopka wykonana przez uczniów klasy Przysposabiającej do Pracy: Weroniki Jaskółki, Renaty Leszczyńskiej, Karoliny Jasińskiej i Kamila Kowalczyka.Uczniowie ci otrzymali wyróżnienie i nagrodę rzeczową ufundowaną przez Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej.Nasza szopka formą nawiązywała do szopki krakowskiej, a mottem pracy stały się znamienne słowa Jana Pawła II: „Tu wszystko się zaczęło”. Wyróżnienie, które otrzymali uczniowie naszej szkoły sprawiło, że nie tylko odczuli satysfakcję związaną z docenieniem ich pracy, ale przede wszystkim dało im poczucie własnej wartości i wiarę we własne możliwości. Pragniemy podziękować Dyrekcji i pracownikom Muzeum za wysiłek włożony w organizację konkursu i życzliwość dla każdego uczestnika konkursu.

Szkolne Koło Teatralne uczestniczyło w festiwalu teatralno-muzycznym, który odbył się 29 października w Domu Kultury w Błoniu. Do udziału w tej wspaniałej imprezie zaprosiła nas fundacja „Dajemy nadzieję”, która organizuje festiwal pod hasłem „Dajemy radość” już po raz szósty. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że możemy być częścią tego wydarzenia, ponieważ jest to prawdziwe święto radości dla uczestniczących w nim osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów z różnych miejscowości i placówek. Dzięki niepowtarzalnej atmosferze, tworzonej przez organizatorów festiwalu, błoński Dom Kultury staje się niezwykłym miejscem spotkania wielu środowisk i integracji przez sztukę. Nasi artyści ze szkolnego koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie na podstawie bajki ks. Malińskiego „Jest taki kwiat”. Jest to opowieść z morałem, który głosi, że dobre serce i czyste sumienie może być źródłem szczęścia dla każdego człowieka. Po obejrzeniu całego programu artystycznego festiwalu oraz po pysznym i obfitym poczęstunku, nasi aktorzy wrócili zadowoleni do szkoły, gdzie mogli się pochwalić otrzymanymi medalami oraz pamiątkową statuetką.ROK SZKOLNY 2014/2015IV edycja powiatowego konkursu pt. „Poezja ks. Jana Twardowskiego w obrazach” zakończona.             Komisja w składzie plastyków i nauczyciela języka polskiego wyłoniła zwycięzców spośród autorów 145 prac plastycznych. Przypominamy, że uczniowie wykonywali ilustracje do wybranego wiersza z 12 utworów ks. Jana Twardowskiego. Nie było łatwo. I nie miało być łatwo. Nasi kandydaci zmierzyli się tym razem z… miłością w poezji. Ilustrowali utwory na temat: „Kiedy kochamy innych, to niebo jest w dobrym humorze – jak ks. Jan Twardowski mówi o miłości”.            

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych uczniów z naszej szkoły: 

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. IV-VI 

III miejsce – Jakub Pikuła, kl. IV, ZS w Erminowie 

Wyróżnienia: 

Ewelina Zielińska, kl. V, ZS w Erminowie 

GIMNAZJUM 

I miejsce – Katarzyna Orlikowska, kl. III, ZS w Erminowie

II miejsce – Patrycja Łasica, kl. II, ZS w Erminowie 

III miejsce – Mateusz Makowiecki, kl. II, ZS w Erminowie  

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY 

I miejsce – Kamil Kowalczyk, ZS w Erminowie 

II miejsce – Renata Leszczyńska, ZS w ErminowieJak co roku, w ostatnią sobotę maja, nasi uczniowie pojechali do Bielic na Biegi Młodych Olimpijczyków.  Każdy mógł zmierzyć się ze swoją słabością i skonfrontować siły z osiągnięciami innych zawodników. Wyniki były wspaniałe. Z naszej placówki pojechała czteroosobowa reprezentacja. Dzieci wzięły udział w Memoriale Romana Kaczmarka – biegu na 200 m. Wszyscy wykazali ogromną wolę walki, a największy sukces osiągnął Mateusz Klocek, który zajął 6 miejsce. Ekipa przywiozła pamiątkowy puchar i dyplom. Zawodnicy otrzymali medale, a Mateusz za swój wynik dostał nagrodę – szachy. 
17 kwietnia 2015r. o godzinie 17:00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie odbyła się uroczysta gala Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs został rozstrzygnięty. Poznaliśmy nazwiska osób, które zostały wybrane spośród wielu zgłoszonych kandydatów. Uczennice naszej szkoły, Agata Liberadzka i Weronika Jaskółka, otrzymały wyróżnienie specjalne w kategorii ,,Ósemki”. Wszystkim nagrodzonym składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów! IX Sochaczewskiej Edycji Szkolne Koło Teatralne uczestniczyło w Festiwalu Twórczości Artystycznej FeTA, organizowanym przez SOSW w Lesznie – XVIII edycja tego festiwalu odbyła się 25 marca 2015 r. FeTA „osiągnęła pełnoletniość”, a nasi uczniowie są z nią związani już od pierwszych lat istnienia. W tym roku Szkolne Koło Teatralne pojechało do Leszna z nowym przedstawieniem „Jest taki kwiat”. Scenariusz powstał na podstawie jednej z „bajek nie tylko dla dzieci” ks. M. Malińskiego i niesie ze sobą przesłanie o tym, że zło możemy przemienić w dobro, jeśli tylko będziemy tego chcieli. Obecny w bajce motyw miłości książęcej pary głównych bohaterów wpisał się w konwencję tegorocznej Fety, realizującej hasło przewodnie „Otulmy się miłością”. Było wspaniale, od początku do końca, kiedy to szanowne jury pochwaliło nasz występ i wyróżniło cztery osoby indywidualnymi nagrodami. Cały zespół teatralny otrzymał w nagrodę nowoczesny odtwarzacz CD oraz słodycze, zaś wyróżnieniom indywidualnym towarzyszyły nagrody w postaci słuchawek. Gratulujemy wszystkim naszym aktorom! A oto świetny skład koła teatralnego, który zaprezentował się w Lesznie: Królewna: Marzena Chłystek (wyróżnienie) Królewicz: Dariusz Lisicki (w zastępstwie Piotra Brodowicza – dziękujemy!) Ogrodnik: Mikołaj Grajek (wyróżnienie) Pokojówka: Sylwia Sylwestrzak (wyróżnienie) Król: Natalia Pabiańczyk Królowa: Agata Liberadzka Król-Sąsiad: Weronika Jaskółka (wyróżnienie) Królowa-Sąsiadka: Paulina Brodowicz Wróżka-Superniania: Ewelina Zielińska Narratorzy: Maja Wolanin, Jakub Wójcikowski 


9 lutego 2015 poznaliśmy laureatów III edycji powiatowego konkursu fotograficznego „Boże Narodzenie w twoim obiektywie”, którego organizatorem była świetlica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego. Patronat nad nim objęła dyrektor placówki Julia Jakubowska oraz Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.
Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych wśród młodzieży. Uczestnicy konkursu mogli zgłosić maksymalnie 5 zdjęć posiadających wspólną tematykę.
W tym roku jury pierwsze miejsce przyznało naszemu uczniowi Sebastianowi Brochockiemu, który jest członkiem szkolnego koła komputerowego z elementami fotografiki oraz harcerzem z 9 drużyny Nieprzetartego Szlaku „Włóczykije”. Zwycięzca otrzymał dysk zewnętrzny.
Do konkursu przygotowywały naszych uczniów opiekunki wymienionych zajęć: Renata Gomulińska, Agnieszka Grabarek, Sylwia Kowalczyk.
Jest to dla nas ogromny sukces. Wzięliśmy udział w tym konkursie po raz pierwszy ale na pewno nie ostatni.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 


W dniu 5 lutego 2015 roku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XII Edycji „Konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych”, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.
Wielki sukces odniosła klasa III G aut p. Kamili Karasek, zajmując I miejsce zarówno w kategorii zbiórki makulatury, jak i puszek. Najlepsza klasa wśród szkół gimnazjalnych w powiecie otrzymała za to osiągnięcie nagrodę pieniężną o łącznej wartości 1200 zł. Gratulujemy!
Wśród indywidualnych uczestników wyróżnieni zostali: Robert Dąbrowski (zaproszony na uroczystość ogłoszenia wyników), Anna Banaszczak, Wiktoria Mierzejewska, Kacper Zygmunciak, Paweł Kołucki, Mateusz Stypuła, Mateusz Marciniak, Marcin Kobierecki.
Mamy nadzieję, że sukcesy kolegów ze szkoły zachęcą naszych uczniów do udziału w konkursie również w przyszłym roku szkolnym. (Zbiórka odbywa się co roku w październiku.) Naprawdę warto się postarać, ponieważ organizatorzy zawsze doceniają wysiłek uczestników, podkreślają ogromną wartość ich wkładu pracy i zapewniają cenne nagrody. Warto się starać także dla naszego środowiska naturalnego, bo selektywna zbiórka odpadów oznacza zdrowie i ratunek dla przyrody. Dzięki takim działaniom wspólnie dbamy o naszą planetę. Dziękujemy wszystkim, którzy włączając się do udziału w konkursie przyczynili się do ochrony środowiska.


Uczniowie naszej szkoły z klas 0, I-III i VI wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową organizowanym w ramach projektu „Tradycje i obyczaje świąteczne” przez Miejski Ośrodek Kultury przy ul. Żeromskiego w Sochaczewie.
Ozdoby choinkowe i stroiki wykonane przez nasze dzieci zostały nagrodzone przez konkursowe jury i przeznaczone na licytacje, z której dochód zostanie przekazany dla chorego Kacperka.


Tradycją jest już nasz udział we wspólnym śpiewaniu kolęd w sochaczewskim Środowiskowym Domu Samopomocy, podczas uroczystego spotkania integracyjnego „Kolędujmy wszyscy wraz”, które odbyło się 11 grudnia.
W tym roku naszą szkołę reprezentowała grupa harcerzy, wykonując kolędę „Bosy pastuszek”. Po występie każda grupa otrzymała świąteczny upominek, wykonany przez uczestników ŚDS, a na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.
Coroczne kolędowanie w ŚDS wspaniale wprowadza nas wszystkich w ciepły klimat Świąt Bożego Narodzenia.


Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie zaprosiła nas do udziału w 19 edycji przeglądu OSPAR. W tym roku na Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji w Warszawie zaprezentowali się młodzi aktorzy z naszego szkolnego koła teatralnego, którzy przedstawili pełną humoru i muzyki wersję „Kopciuszka”, zatytułowaną „Znana bajka”. Żywa reakcja publiczności i gromkie brawa sprawiły naszemu zespołowi teatralnemu ogromną satysfakcję.
Uczestnictwo w OSPAR-ze przyniosło naszym aktorom wiele radości. Bardzo podobała im się oświetlona scena i aula, w której odbywała się cała impreza. Byli też pod wrażeniem występów zaproszonych gościnnie artystów oraz innych uczestników przeglądu, które mieli możliwość oglądać. Dobrze się czuli w życzliwej i przyjaznej atmosferze, jaką zawsze potrafią wytworzyć organizatorzy OSPAR-u. Nadmienić trzeba, że nawet poczęstunek bardzo im smakował. Za swój występ zespół otrzymał wyróżnienie i nagrodę rzeczową, ufundowaną przez rektora APS.


Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Dobra Wola Błonie” zaprosiło nas do udziału w V Festiwalu muzyczno-teatralnym „Dajemy radość”.
Z przyjemnością uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu, które odbyło się 23 października w błońskim Centrum Kultury. Naszą szkołę reprezentowało koło teatralne, które przedstawiło sztukę pt. „Znana bajka” – zabawną i urozmaiconą fragmentami najlepszych przebojów muzycznych wersję „Kopciuszka”. Aktorom towarzyszyła zaprzyjaźniona grupa wolontariuszy ze szkolnego „Klubu Ośmiu”.
Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym spotkaniu niepełnosprawnych artystów, którzy sprawiają, że hasło festiwalu „Dajemy radość” jest żywe, prawdziwe i ma głęboki sens. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, za serdeczne przyjęcie, jak również za świetne warunki i wspaniałą atmosferę, którą odczuli wszyscy uczestnicy tej imprezy.
Dziękujemy za udany występ szkolnym artystom. Obsadę przedstawienia stanowili: Marzena Chłystek, Agata Liberadzka, Renata Leszczyńska, Weronika Jaskółka, Natalia Pabiańczyk, Aldona Chałubek, Paulina Brodowicz, Piotr Brodowicz oraz Mikołaj Grajek. Jesteśmy dumni z naszych aktorów, którzy znowu spodobali się publiczności, zebrali gromkie brawa i liczne pochwały. Nasi wykonawcy cieszą się z pamiątkowych medali, zaś festiwalową statuetkę można już oglądać w szkolnej gablocie.


ROK SZKOLNY 2013/2014Kończący się rok szkolny 2013/2014 przyniósł nam wiele miłych i radosnych wyróżnień. Przyczynili się do tego nasi uczniowie redagujący gazetkę szkolną „Widziadełko”.
Zostaliśmy zauważeni w XI edycji dziennikarskiego konkursu powiatowego „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji” organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Szkołę Podstawową w Budkach Piaseckich. Z rąk starosty sochaczewskiego Tadeusza Korysia odebraliśmy gratulacje i wyróżnienie dla całego zespołu redakcyjnego „Widziadełka”.
Następną miłą niespodzianką była Nagroda Specjalna oraz Super Ołówek w XIX Konkursie Młodych Dziennikarzy organizowanym przez Tygodnik „Ziemia Sochaczewska” ufundowane przez Dyrektora Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych UM w Sochaczewie.
Pobyt w Domu Kultury w Boryszewie uświetniła obecność redaktora „Dziennika Gazeta Prawna” pana Grzegorza Osieckiego, który wprowadził nas w tajniki pracy dziennikarskiej. Mieliśmy także okazję na prześledzenie drogi zawodowej pani Żanety Czyżniewskiej, dawniej redaktorki gazetki szkolnej, obecnie pracownikiem biura prasowego Poczty Polskiej.
Zdobyte dyplomy ozdobią naszą szkolną tablicę, a nagrody ucieszą wszystkich zaangażowanych w pracę redakcyjną. Dziękujemy za zaproszenie oraz słodki poczęstunek. Wspólne przeżycia i wyróżnienia na pewno zdopingują nas do dalszej pracy.


W sobotę 7 czerwca na terenie Jednostki Wojskowej w Bielicach odbyły się XXII Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków. W ramach imprezy zorganizowany został memoriał Romana Kaczmarka - niedawno zmarłego nauczyciela naszej szkoły.
Jego pamięć uczniowie uczcili startem w Biegu Dzieci i Osób Specjalnej Troski. Wystartowało 6 uczniów i wszyscy bieg ukończyli. Do szkoły wrócili z pamiątkowym pucharem oraz medalami i koszulkami.
Atmosfera zawodów była wspaniała, pogoda dopisała i wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną edycję Biegów.
Dziękujemy, że w całym tym zgiełku sportowej rywalizacji Organizatorzy pamiętają o osobach specjalnej troski, dla których każdy kolejny dzień życia jest wyzwaniem, i którzy również mogli doświadczyć osobiście emocji startu w prawdziwych zawodach sportowych.Dziękujemy za wzorową organizację i sprawne przeprowadzenie imprezy. Życzymy Organizatorom i Sportowcom wielu dalszych sukcesów.


W czwartek 5 czerwca w Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie odbyły się "Dni Rodziny". Podczas uroczystości przekazano nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Origami pt.: „Wiosna”.
Była to pierwsza edycja konkursu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. W sumie do komisji wpłynęło 187 prac w dwóch kategoriach:
- origami klasyczne
- origami przestrzenne i modułowe.
Uczennice naszej szkoły Natalia Kacperska, Ewelina Jędryka oraz Agata Liberadzka zdobyły wyróżnienia w kategorii origami modułowe i przestrzenne. Otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy i już teraz nie możemy doczekać się kolejnej edycji.


2 kwietnia 2014 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie odbyła się VIII Gala Sochaczewskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Już po raz kolejny zostali nagrodzeni i wyróżnieni młodzi społecznicy. W konkursie wyróżniona została uczennica naszej szkoły Paulina Brodowicz w kategorii Ósemki (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne).
Gratulujemy Paulinie i życzymy dalszych sukcesów w pracy na rzecz wolontariatu. 
Szkolne Koło Teatralne wyjechało 26 marca na występy do Leszna. Odbywał się tam XVII Festiwal Twórczości Artystycznej FeTA 2014 – Przegląd Małych Form Teatralnych.
Nasi aktorzy zaprezentowali przedstawienie pod tytułem „Kabaret Horrorek: Godzina duchów”, na podstawie utworów Wandy Chotomskiej. Roiło się w nim od istot nie z tej ziemi – głównie sympatycznych duchów w tradycyjnych białych szatach („Późna godzina, pora na duchy. Duchy wkładają już białe ciuchy.” – mówi prowadzący spektakl Konferansjer) i kolorowych perukach. Nie brakowało też tajemniczych i pełnych grozy odgłosów, takich jak śmiechy czarownicy lub wycie wichru, przeplatanych ze skocznymi piosenkami, typu „Szła dzieweczka do laseczka” lub „Czerwone jabłuszko”.
Wesołe historyjki z duchami w roli głównej przynosiły widzom nie tylko radość, ale i naukę w postaci prostych morałów, jak ten, aby myć owoce przed jedzeniem lub taki, że lektura to najlepsze lekarstwo na nudę. Nasi aktorzy zostali nagrodzeni statuetką ze złotymi maskami. Otrzymali również oprawione pamiątkowe zdjęcie oraz słodycze. Kilka wyróżnionych osób dostało również nagrody rzeczowe w postaci zestawów słuchawkowych.
Gratulujemy serdecznie całej obsadzie spektaklu, której skład przedstawiamy poniżej:
Konferansjer – Marzena Chłystek
Dziad – Mikołaj Grajek (wyróżnienie)
Mroczna postać – Jakub Wójcikowski (wyróżnienie)
Duch Analfabety – Piotr Brodowicz (wyróżnienie)
Duch Lekkoduch – Natalia Zuchora (wyróżnienie)
Duch Bolibrzuch – Żaneta Wawrzyńczak (wyróżnienie)
Druhna 1 – Anna Kalota
Druhna 2 – Paulina Brodowicz
Dyrektorka – Agata Liberadzka
Woźna – Natalia Kacperska17 stycznia 2014 w odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród XI edycji Konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie - Wydział Rozwoju Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.
W tym roku z naszej szkoły nagrodzonych zostało dwóch uczniów: Łukasz Górzyński z klasy IGG oraz Robert Dąbrowski z klasy IIIGG. Chłopcy otrzymali nagrody w postaci gier edukacyjnych i książek. Dodatkowo klasy laureatów otrzymały nagrody pieniężne w wysokości 300 zł.
Uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnej edycji.


Dwoje naszych utalentowanych muzycznie uczniów, Ania Kalota i Bartek Rutkowski, wystąpiło 28 listopada na Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych OSPAR 2013 w Warszawie.
Już po raz 18 Akademia Pedagogiki Specjalnej zorganizowała tę imprezę, podczas której prezentują swoje artystyczne dokonania dzieci i młodzież z różnego typu placówek z całego kraju. Uczniowie mają okazję wystąpić w wielkiej auli, na prawdziwej, nagłośnionej i oświetlonej scenie, a także obejrzeć prezentacje swoich rówieśników, bardzo różnorodne, ponieważ na OSPAR-ze jest możliwość występów indywidualnych i grupowych, wokalnych, instrumentalnych, tanecznych, kabaretowych, teatralnych, a nawet gimnastycznych.
OSPAR ma charakter konkursu, prezentacje uczestników są oceniane przez jury, jednak organizatorzy potrafią stworzyć tak przyjazną, twórczą atmosferę, że udział w tej imprezie jest dla dzieci przede wszystkim wspaniałą artystyczną przygodą i integracyjnym spotkaniem ze sztuką. Tak samo odczuwali to nasi uczniowie, Ania i Bartek, którzy zaśpiewali piosenki w występach solowych, spotkali się z aplauzem publiczności i otrzymali wyróżnienie od jury, dyplom oraz nagrodę rzeczową.
Dziękujemy organizatorom za to, że od lat zapraszają nas na swoją wspaniałą imprezę i serdecznie gratulujemy Ani i Bartkowi sukcesu!

ROK SZKOLNY 2012/2013Kończący się rok szkolny 2012/2013 przyniósł naszej szkole, naszym uczniom – młodym „dziennikarzom” wiele powodów do radości. "Widziadełko" – gazetka szkolna, wydawana od 1973 roku, została zauważona i nagrodzona w dwóch konkursach.
Cieszy nas nagroda specjalna Starosty Sochaczewskiego za najdłuższy staż wydawania szkolnej gazetki spośród zgłoszonych do X edycji konkursu powiatowego, organizowanego przez Starostwo Powiatu w Sochaczewie i Szkołę Podstawową w Budkach Piaseckich pod patronatem medialnym : Echo Powiatu.
Następną niespodzianką okazały się dwa kolejne wyróżnienia: III miejsce dla „Widziadełka” w XVIII Konkursie Młodych Dziennikarzy, organizowanym przez tygodnik „Ziemia Sochaczewska” oraz statuetka Kolorowy Ołówek dla Dominiki Wojciechowskiej, uczennicy III klasy Gimnazjum, za teksty opublikowane w naszym piśmie.
Oba spotkania obfitowały w niespodzianki, pouczające przemówienia i interesujące wywiady. Otrzymane nagrody wpłyną na pewno motywująco na dalszą pracę naszego zespołu. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i poczęstunek.


W sobotę, 8 czerwca, w Bielicach miały miejsce XXI Biegi Młodych Olimpijczyków. Oczywiście wzięli w nich udział również uczniowie naszej szkoły.
Jeden z biegów - Bieg Osób Sprawnych Inaczej - był poświęcony pamięci naszego byłego nauczyciela - Romana Kaczmarka. Tym większą radość sprawiły startującym w nim zawodnikom uzyskane rezultaty: 5 miejsce Kamila Leszczyńskiego i 6 miejsce Marzeny Chłystek.
Obydwoje otrzymali nagrody, a my wszyscy bardzo ucieszyliśmy się z ich sukcesów.
Życzymy dalszych wygranych!


Nazywa się Marcin Putzan i jest uczniem trzeciej klasy gimnazjum w naszym Zespole Szkół. W dniach 7-9 czerwca w Rzeszowie odbył się zjazd wolontariuszy z całej Polski, którzy przeszli eliminacje powiatowe i ze względu na swoje wyjątkowe zasługi, dokonania i godną uznania postawę społeczną zostali wybrani do reprezentowania swoich powiatów podczas Gali Finałowej konkursu „Ośmiu Wspaniałych". Marcin pojechał jako reprezentant powiatu sochaczewskiego, wraz ze swoją opiekunką, panią Adelą Więckowską, korzystając z biletów ufundowanych w uznaniu dla jego pracy wolontariackiej przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.
Spośród prawie czterdziestu zgłoszonych do Finału osób wyłoniono „najlepszych z najlepszych”, ośmioro zwycięzców tegorocznej edycji konkursu – Ośmiu Wspaniałych! Wśród tej wybitnej Ósemki stanął na scenie Filharmonii Podkarpackiej, gdzie odbywała się uroczysta Gala, nasz uczeń Marcin Putzan. Z rąk wiceprezydenta Rzeszowa, Henryka Wolickiego oraz prezes Fundacji „Świat na tak” Joanny Fabisiak, otrzymał gratulacje i pamiątkową statuetkę. Wszyscy Wspaniali otrzymali również wartościowe nagrody, z których główną stanowił wysokiej klasy tablet. XIX Ogólnopolski Finał Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych" odbył się w stolicy Podkarpacia - Rzeszowie i organizowany był przez Prezydenta Miasta Tadeusza Ferenca oraz Fundację „Świat na tak", której prezes, Joanna Fabisiak, jest inicjatorką tego konkursu. Organizatorzy zapewnili uczestnikom konkursu komfortowe warunki pobytu, wiele prawdziwych atrakcji oraz niezapomnianą uroczystość Finałowej Gali. Wolontariusze oraz ich opiekunowie zostali zakwaterowani w czterogwiazdkowym Hotelu Rzeszów, brali udział w uroczystych kolacjach w Hotelu Prezydenckim, wspólnie z osobistościami związanymi z Konkursem, wśród których byli dyrektorzy Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie - Bogusław Tomczak i Anna Gorgało. Wolontariusze z opiekunami uczestniczyli również w odbywającym się w tych dniach na rzeszowskim Rynku Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festiwal", podczas którego zaprezentowano także zwycięzców Finałowej Gali – Ośmiu Wspaniałych. W niedzielę, w dniu wyjazdu, w Kościele Farnym została odprawiona Msza Święta w intencji laureatów Konkursu, z oprawą liturgiczną w wykonaniu młodzieży z rzeszowskich szkół. Chętnym zaproponowano jeszcze zwiedzanie Muzeum Zamku w Łańcucie. Podczas całego pobytu wolontariusze i ich opiekunowie mieli zapewnioną pomoc specjalnie przydzielonych przewodników – wolontariuszy pełniących rolę pilotów i opiekunów.
Nasz zespół pragnie w tym miejscu gorąco podziękować panu Wojtkowi Zawiło z Młodzieżowej Rady Rzeszowa, który z tej funkcji wywiązywał się rewelacyjnie i był wręcz nieoceniony! Składamy również podziękowania Organizatorom konkursu, a w szczególności pani Magdalenie Sierżęga i Ewie Kordas, które profesjonalnie koordynowały przebieg całej imprezy, udzielały wszelkich potrzebnych informacji i pomocy wolontariuszom i ich opiekunom. Dziękujemy także staroście sochaczewskiemu Tadeusz Korysiowi i wicestaroście Januszowi Ciurze za umożliwienie nam wyjazdu, dzięki któremu wolontariusz z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie, podopieczny Domu Dziecka w Giżycach, Marcin Putzan, został uhonorowany tytułem laureata XIX Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych.
Jest to olbrzymi sukces tego młodego człowieka, angażującego się w pracę dla innych w sposób godny podziwu, tak, że został zauważony, doceniony i wyróżniony wśród setek młodych wolontariuszy z całej Polski. Jesteśmy z niego dumni! Gratulujemy!
W lokalnych mediach ukazały się artykuły i nagrania:
link 1
link 2
link 3
link 4


22 maja nasi uczniowie uczestniczyli w Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Lesznie. Występowali w dwóch kategoriach: wokalnej i tanecznej.
Bartek Rutkowski zaśpiewał piosenkę "Bo z dziewczynami", a Dominika Wojciechowska zaprezentowała utwór "Kwiat jednej nocy". Jury uhonorowało ich występ Drugą Nagrodą,
Dziewczęta z zespołu Wesołe pląsy zatańczyły do nagrania "Ona tańczy dla mnie" i otrzymały wyróżnienie.
Wszyscy z przyjemnością obserwowali występy dzieci i młodzieży z innych szkół i nagradzali ich oklaskami, czasem nawet śpiewali i tańczyli z wykonawcami. Wspaniała zabawa trwała także podczas wspólnej dyskoteki.


Nasze koło teatralne wystąpiło 26 kwietnia na XVI Przeglądzie Małych Form Teatralnych „FeTA” w SOSW w Lesznie. Od lat uczestniczymy w tej imprezie, zawsze zauroczeni serdeczną i artystyczną atmosferą, w tym roku również z przyjemnością spędziliśmy czas na terenie internatu w Lesznie-Julinku, przy pięknej pogodzie i wśród wielu wrażeń, które niesie kontakt ze sztuką i występy na scenie.
Zespół teatralny z Erminowa przedstawił spektakl pod tytułem „Znana bajka”, przygotowany na podstawie baśni o Kopciuszku. Nasi aktorzy zaprezentowali się wspaniale, jury doceniło dynamizm, oprawę muzyczną, kostiumy, choreografię, ciekawą aranżację i nowatorską formę przedstawienia oraz radość tworzenia, widoczną podczas występu, zaś troje artystów otrzymało indywidualne wyróżnienia i nagrody: Marzena Chłystek za radość tworzenia i dynamiczny taniec, Mikołaj Wojtanowicz za autentyczność i swobodę wyrażania tekstu oraz Dominika Wojciechowska za kreację aktorską i indywidualność formy.
Pełni satysfakcji po udanym występie, z nagrodą dla szkoły – przenośnym zestawem nagłaśniającym, słodkimi i rzeczowymi upominkami, dyplomem i pamiątkowym zdjęciem, nasi aktorzy powrócili do domów, już snując plany powrotu na „Fetę” w Lesznie za rok!


Przygoda z Wolontariatem w naszej szkole w Erminowie – wtedy jeszcze Zespole Szkół Specjalnych w Sochaczewie – rozpoczęła się w roku 2004 od założenia szkolnego koła „Klubu Ośmiu” . W tym czasie współpracowaliśmy z warszawskim „Klubem Ośmiu” i jego opiekunem p. Cecylią Ziemską, która zachęciła naszą p. dyrektor Hannę Milcarz do powołania wolontariatu w naszej szkole. Dziś wiemy, że pomysł trafił w dziesiątkę.
Opieka nad wolontariuszami to przede wszystkim metoda pracy pedagogicznej dająca wspaniałe efekty wychowawcze. Nasi uczniowie, którzy mimo iż sami są osobami niepełnosprawnymi intelektualnie pracują z ogromną chęcią i zapałem, zmieniając się przy tym nie do poznania. Młodzi ludzie, którzy jeszcze nie tak dawno sami potrzebowali pomocy, poprzez różnorodne działania wolontarystyczne nabierają pewności siebie, stają się odważniejsi, lepsi, przełamują bariery niepełnosprawności, bariery społeczne.
W czasie tych wszystkich lat podejmowaliśmy wspólnie wiele różnych akcji, organizowaliśmy różnorodne działania na terenie naszej szkoły i poza nią. Obserwując pracę naszych uczniów podziwmy ich zapał i zaangażowanie. W roku 2007 rodzi się pomysł na akcję promującą naszych wolontariuszy oraz ich działania. Mieliśmy okazję być na gali Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w Sali Kongresowej w Warszawie. Zorganizowanie takiego konkursu w naszym mieście nie okazało się takie trudne. Nawiązaliśmy współpracę z opiekunami kół wolontariackich z terenu Sochaczewa, zawiązaliśmy Lokalny Komitet Organizacyjny. Od tej pory organizuje Powiatową Edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” .
Od początku działamy w składzie: Barbara Iwanek (Gimnazjum nr2 z Oddziałami Integracyjnymi im. W.Jagiełły), Małgorzata Grabarek (ZSCKP), Alicja Flis (ZSS w Erminowie), Małgorzata Adamczyk (Gimnazjum nr1 im. Jana Pawła II) oraz Monika Radwańska-Komosa (ZSS Erminów a obecnie dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr4 w Sochaczewie). W tym roku dołączyła do nas Adela Więckowska, będąca opiekunem wolontariuszy w naszym ZSS w Erminowie.
Zawsze w czasie organizacji Gali możemy liczyć na pomoc p. Hanny Milcarz – dyrektor ZSS. Nasza Gala od początku spotkała się ze wsparciem Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, później już wszystkie gminy z terenu naszego powiatu a także Urząd Miasta włączyły się, nagradzając wolontariuszy za ich wspaniałą pracę. Mamy wielu zaprzyjaźnionych fundatorów nagród wśród prywatnych darczyńców i stowarzyszeń. Wspierają nas wszystkie lokalne media.
Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” to jedna z niewielu okazji by pokazać pracę i zaangażowanie młodych ludzi. Nagrody są rozpatrywane i przyznawane w dwóch kategoriach: „Ósemki”gimnazja i szkoły gimnazjalne oraz „Ósemeczki” szkoły podstawowe. Laureatami Gali zgodnie z ideą konkursu może zostać jedynie osiem osób, z których jedna reprezentuje nasz Powiat na Gali ogólnopolskiej.
Czasem prace komisji są burzliwe a wybór bardzo trudny dlatego też mogą być przyznane wyróżnienia. Konkurs to chwila, kiedy możemy składać wszystkim wolontariuszom podziękowania za ich często bardzo skromną a przecież tak ważną pracę.
Jest zachętą dla młodzieży, by przeciwstawiała się uzależnieniom, przemocy, egoizmowi we własnym środowisku szkolnym, koleżeńskim i rodzinnym.
W tym roku, w czwartek 4 kwietnia 2013, w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina odbyła się Gala VII Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” . Okazała się dla naszej szkoły i naszych Wolontariuszy bardzo szczęśliwa, ponieważ wszyscy zostali nagrodzeni.
Zgłosiliśmy trzech wolontariuszy z w kategorii „Ósemki” : Kamil Kowalczyk otrzymał wyróżnienie – nagrodą była MP4. Katarzyna Regulska i Marcin Putzan zostali laureatami konkursu – nagroda był tablet.
Osobą, która będzie reprezentować nasz powiat na Ogólnopolskiej Gali , tym razem w Rzeszowie, został uczeń i wolontariusz naszej szkoły Marcin Putzan. Nagrodę Marcinowi ufundowało Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Jest nią całkowite pokrycie kosztów wyjazdu dla Marcina wraz z opiekunem. Symboliczne bilety wręczył v-ce Starosta Powiatu Sochaczewskiego p. Janusz Ciura .
Uroczystość uświetnił występ Kapeli Mazowieckiej, natomiast Ewelina Kowalik wykonała hymn konkursu pt. „Świat na tak” , a zakończenie – tort, którym częstował nasz laureat Marcin Putzan.
Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” to jedna z niewielu okazji by pokazać pracę i zaangażowanie młodych Wolontariuszy. Coroczne spotkanie w Szkole Muzycznej to ich czas. Chwila, kiedy wychodzą z cienia, mówi się o nich i składa podziękowania.


Na początku marca Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie ogłosił konkurs na Najpiękniejsza Ozdobę Wielkanocną adresowany do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gminnych ośrodków kultury z terenu miasta, gminy i powiatu sochaczewskiego.
Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac, spośród których komisja konkursowa – Barbara Jachimowicz (artysta plastyk, instruktor w Miejskim Ośrodku Kultury), Katarzyna Szadkowska (instruktor plastyki w Miejskim Ośrodku Kultury), oraz Sławomir Burzyński (redaktor Ziemi Sochaczewskiej) - wybrała najlepsze.
Nagrody przyznano w dwóch kategoriach:
I na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną
- w grupie wiekowej przedszkola
- w grupie wiekowej klas 0 - III
- w grupie wiekowej klas IV VI
II na najpiękniejszy stroik wielkanocny
- w kategorii wiekowej przedszkola
- w grupie wiekowej klas 0-III
- w grupie wiekowej "klas IV-VI

Nasi uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Ogromne gratulacje należą się Mariuszowi Stuczyńskiemu, który zdobył I Nagrodę Wójta Gminy Sochaczew za najpiękniejszą ozdobę wielkanocną w grupie wiekowej klas IV – VI.
Jury przyznało także Nagrodę Specjalną pozakonkursową. Nagrody ufundowała również Przewodniczącą Rady Powiatu w Sochaczewie, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury - Halina Pędziejewska, która spośród prac wybrała cztery według niej najciekawsze.
Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się w środę 27 marca w sali widowiskowej MOK. Uroczystość rozpoczęła prelekcja etnologa z Muzeum w Łowiczu - pani Magdaleny Bartosiewicz, połączona z prezentacją multimedialną, która zapoznała wszystkich z tradycją ludową Świąt Wielkanocnych.
Po prelekcji odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu przez Burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego oraz Dyrektora Wydziału Promocji, Kultury, Sportu Starostwa Powiatu Sochaczewskiego Marcina Podsędka.
Na zakończenie wystąpiła estrada dziecięca AniBeAniMe przygotowanym na tę okazję przedstawieniu „Wielkanocne granie”.
Uroczystość przebiegła w świątecznej atmosferze.


20 marca odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej "Do Re Mi" pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew. Organizatorzy konkursu określili zakres repertuaru podając listę wykonawców, z której to uczestnicy dobierali piosenki.
Konkurs odbywał się w następujących kategoriach:
- Soliści klas I – III szkół podstawowych
- Duety klas I-III szkół podstawowych
- Soliści klas IV – VI szkół podstawowych
- Duety klas IV-VI szkół podstawowych
- Soliści klas I-III gimnazjum
- Duety klas I- III gimnazjum
Z naszej szkoły udział wzięły dwie uczennice w kategorii Soliści klas I-III gimnazjum.
Anna Kalota zaśpiewała piosenkę zespołu Bajm "Plama na ścianie", za którą otrzymała wyróżnienie. Natomiast Dominika Wojciechowska z klasy III wykonała piosenkę Alibabek "Kwiat jednej nocy". I właśnie za to wykonanie Dominika znalazła się na podium i zajęła II miejsce.
Należy zaznaczyć, iż konkurencja była bardzo duża, brało udział wiele szkół z całego powiatu. Tym większy jest to sukces dla Dominiki.
Następnego dnia odbyło się podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz koncert laureatów, podczas którego Dominika raz jeszcze wykonała swoją piosenkę.


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X edycji powiatowego konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych, organizowanego przez Starostwo w Sochaczewie. Od lat uczestniczymy w tym przedsięwzięciu, które pozwala kształtować w młodych ludziach postawę troski i dbałości o środowisko naturalne, które uświadamia, jak ważne jest to, żeby każdy na miarę swoich możliwości starał się je chronić, które uczy dobrych nawyków, takich jak segregowanie odpadów i gromadzenie surowców wtórnych. Dzięki temu, że Starostwo wyszło z taką inicjatywą do młodych ludzi, możemy mieć nadzieję, że przyszłe pokolenia będą umiały powstrzymać zaśmiecanie naszej planety, szanować dobra materialne i gospodarować nimi właściwie. Jak wskazują statystyki organizatorów konkursu, tylko w tej ostat